• Polskie góry na polską jesień. O tej porze są najpiękniejsze

  Zatłoczone w czasie wakacji, po sezonie stają się mgliste i kapryśne. Na wycieczkę w polskie góry zawsze znajdzie się jakieś ale, ALE jedno jest pewne - są piękne. Najpiękniejsze jesienią.

 • Miejsca, gdzie naładujesz akumulatory

  Wakacje wprawdzie się skończyły, ale po powrocie za biurko nadal czujecie się zmęczeni? Wędrówki po bezdrożach i dzikie tłumy na plaży nie pozwoliły Wam wypocząć jak trzeba? Przejrzyjcie nasze propozycje na krótki jesienny wypad - przedłużają lato i pozwalają świetnie się zregenerować!

 • Polska na jesień: Kaszuby

  Liściaste bory pełne grzybów, sosnowe lasy, lazurowe jeziora, kręte rzeki, morze, wydmy, klifowe brzegi, piaszczyste plaże, wzgórza i doliny. I to wszystko w jednej krainie.

 • Najpiękniejsze chronione zwierzęta w Polsce

  Czasem uda się je spotkać na szlaku. Wtedy trzeba szczególnie na nie uważać!

 • P jak Polska, czyli swego nie znacie

  Statki, które pływają po trawie, akwedukty godne rzymskich, ruchome piaski i miejsca, w których samochody jadą same pod górę - szukając atrakcji na końcu świata często zapominamy, że lepsze mamy na miejscu.

5 pomysłów na jesień

1. Kalwaria Zebrzydowska
1. Kalwaria Zebrzydowska

Sanktuarium Zebrzydowskie to najważniejszy po Jasnej Górze cel pielgrzymek w Polsce. Od początku XVII wieku odbywają się tu niezwykłe, wywołujące wiele emocji misteria pasyjne. Ale miejsce to ma znaczenie nie tylko religijne, to także jeden z najciekawszych w kraju zespołów krajobrazowo-architektonicznych oraz światowej klasy zabytek wpisany na listę UNESCO.

2. Roztocze
2. Roztocze

Pierwsze, co ujmuje człowieka na Roztoczu, to absolutny spokój i doskonałość otaczającego krajobrazu. Rozciągająca się od Kraśnika do Lwowa, budowana w duchu renesansu, ze wzgórzami porośniętymi soczystymi lasami pełnymi dzikiego zwierza i meandrującymi rzekami kraina rozkochuje od pierwszego wejrzenia.

3. Dolina Pałaców i Ogrodów
3. Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów, nasza polska Dolina Loary, to kompleks 30 unikatowych obiektów - od gotyckich warowni po klasycystyczne pałace - położonych w Kotlinie Jeleniogórskiej. Zajmują one w sumie obszar o powierzchni 102 km2. Przy wielu rezydencjach znajdują się wspaniałe założenia ogrodowe i parkowe. Wiosną prezentują się zjawiskowo.

4. Toruń
4. Toruń

W kraju, gdzie tak wiele zabytków zostało bezpowrotnie zniszczonych, Toruń to prawdziwy skarb. Nie bez powodu miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, a jego starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jedno z najstarszych polskich miast jest perłą architektury średniowiecznej.

5. Drewniane kościoły południowej Małopolski
5. Drewniane kościoły południowej Małopolski

To drugi najstarszy zespół świątynny w całej Europie (po norweskich kościołach "stavkirke". małopolsko-podkarpacki zespół świątynny jest najstarszym w całej Europie. Ogromną wartość historyczną i artystyczną kilku budowli doceniło w 2003 r. UNESCO. Na słynnej liście znalazł się m.in. gotycki kościół w Haczowie, najstarszy w całym kompleksie.